Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Doç. Dr. Murat Sarıcı
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. No:417 D:3 Kadıköy/İstanbul

Göz Kapağı Estetiği

Geçen yılların insan vücudunda etkileri kaçınılmaz. Hem insanların iç organlarında sorunlar başlıyor hem de kişinin dış görünümünde ciddi anlamda değişimler başlıyor. Zira hücre yenilenmesi ya da diğer bir ifade ile kişinin gelişimi 25 yaşına kadar devam ediyor ve 30 yaşına kadar bir durağan dönem geçiyor. Daha sonrasında ise yavaş yavaş yaş alma ya da yaşlanma olarak tabir edilen bir dönem başlıyor ki bu dönemde kişinin durumuna bağlı olarak ama hızlı, ama yavaş olarak cilt üzerinde kırışıklıklar, sarkmalar, ciltte benek olarak a tabir edilen lekeler, sıkılık kayıpları kendini belli etmeye başlıyor ki bu yüz, gol, boyun, dekolte bölgesi olarak vücudun değişik noktalarında kendisini belli ediyor ki gözler de bundan nasibini alıyor ve bu durumda kişiler ortaya çıkan bu durum karşısında kendilerince değişik metotlar uykular ki göz içinde böylesi bir durum söz konusu ve tam bu noktada da göz kapağı estetiği devreye giriyor.

Ne Amaçla Yapılır?

Göz kapağı estetiği tahmin edilebileceği üzere göz üzerinde ortaya çıkan sıkılık kaybı, sarkma ve elbette kırışıklık için yapılan bir estetik yöntem ve bu yöntem de günümüzde teknolojinin ilerlediği diğer durumlarda olduğu günümüzde ameliyatsız olarak çok kısa sürede alanında uzman kişiler tarafından yapılıyor. Burada kişinin göz kapağını kaldırma yolunda lokal anestezi uygulanarak ilgili bölge uyuşturulduktan sonra göz kapakları üzerinde ortaya çıkan sorunlar gideriliyor ve gerekli olması durumunda göz kapağının altına da benzer uygulamalar hatta kimi durumlarda dolgu enjeksiyonu yapılarak kişinin göz çevresindeki yaşlanma belirtileri en aza indirgenmeye çalışıyor. Bu süreç ne kadar erken yaşlarda yapılır ise o kadar etkili sonuçlar veriyor.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göz kapağı estetiği yaptırmaya karar veren insanların öncelikle alanında uzman bir kişiyi bularak bu uygulamayı ona yaptırması gerekiyor. Ayrıca sürecin öncesinde ve sonrasında ortaya çıkabilecek olası sorunlar hakkında da bilgi alması gerektiğini unutmamalı. Ayrıca hassas bir bünyesi varsa doktoruna danışarak böylesi bir operasyonu yaptırmasında fayda var. Ne zaman bu uygulama yaptırılır sorusunun yanıtı ise 30 yaş ve üzeri.