Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Doç. Dr. Murat Sarıcı
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. No:417 D:3 Kadıköy/İstanbul

Popo Dikleştirme (BBL)

Bayanların yaşam biçimi haline gelen güzel görünme arzusu bayanlar var olduğu müddetçe devam edecektir. Güzel görünmek için yüz bakımından tutunda estetiğine kadar bir sürü yöntem bulunmaktadır. Vücudun diğer bölümlerinden ziyade kalça kısmının düzgün olması bayanlar için daha önemlidir. Kişiden kişiye göre değişen kalça biçimleri mevcuttur. Bilim adamlarına göre dört çeşit kalça tipi bulunmaktadır. Bu tipleri bilim adamları H,O,V ve A olarak isimlendirmektedir. H şeklindeki kalça düz kalça tipinin ifade eder. O şeklinde olan yuvarlak kalça tipidir. Halk arasında balon tipi kalçada denilmektedir. V şekli üçgen tipi kalçayı ifade etmektedir. Bu kalça şekli çabuk sarkmaya yatkın bir tiptir. A tipi kalça yapısı ise kalp şeklini andırmaktadır. Göze hitap edişine göre en güzel kalça tipi olarak bilinmektedir. Örneğin; Beyonce’nin kalça yapısı A tipidir.

Kişiden kişiye göre değişen güzellik anlayışı mevcuttur. Bu anlayış ile kendi kalçasını beğenmeyen kişilere popo dikleştirme tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedavi popo yağ enjeksiyonu olarak bilinmektedir. Diğer bir ismi ise Brazilian Butt Lift’dir. Gerçek anlamı ise kalça estetiğidir. Bir nevi vücut şekillendirme ameliyatıdır. Vücutta formu bozulan yerlere vücudun diğer bölgelerinden alınan yağ enjekte edilmektedir.

Popo dikleştirme ameliyatı öncesi ve sonrası neler yapılır?

Popo dikleştirme ameliyatı öncesinde hastanın vücudunda yeterli miktarda yağ bulunmalıdır. Bu yağlar vücuttan alınarak dolgu maddesi olarak kullanılır. Ve hastanın sorunlu bölgesine enjekte edilerek operasyon gerçekleştirilir. Ameliyat sonrasında ise yağların belli bir yüzdesi erimektedir. Vücutta kalan yağ hücreleri ise kalıcı olarak şeklini sürdürmektedir. Ameliyat sonucunu yaklaşık olarak altı ay sonra görmek mümkündür. Popo dikleştirme ameliyatından beklenen sonuçları almak için ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Bunlardan bazıları; bir ay kadar korse kullanmak, istirahat etmek ve yüz üstü yatmaktır.