Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Doç. Dr. Murat Sarıcı
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. No:417 D:3 Kadıköy/İstanbul

Meme Büyütme

Güzellik ise son derece önemli olan bir kavram bu yüzyılda. O yüzden de kişinin kendisini güzel gösterecek bir yapıda olması gerekiyor ki eğer değilse değişik uygulamalar ile ideal güzellik anlayışına ulaşmaya başlıyor. Memeler de kişilerin güzel görünmesinde en önemli faktörler arasında ve kimi zaman insanlar meme büyütme operasyonuna başvurabiliyor.

Niçin Yapılır?

Meme büyütme uygulamasının yapılmasının çok değişik nedenleri bulunuyor. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekir ise şunlar ilk başta söylenebilecek olan sebeplerdir. Elbette en temel ve en görsel neden kişinin kendi göğüslerini küçük bularak onları büyültmek istemesidir zira kimi kişiler göğüslerinin küçük olmasından oldukça rahatsızdır ve bundan dolayı da göğüslerinin büyümesini isterler. Bir diğer nedene baktığımızda kadınların büyük kısmında görülen simetri problemidir yani göğsün biri diğerine göre daha küçüktür ve böylesi bir durumda da yine kişiler göğüslerini aynı büyüklüğe getirmek için böylesi bir uygulamaya başvururlar. Son önemli neden ise kişinin meme kanseri ya da kaza gibi bir sorundan dolayı göğüslerinin alınması durumunda göğüs kısmına protez de olsa meme koydurma gereksinimi duymasıdır. Ayrıca geçen yıllar içinde göğüslerin de yıllardan nasibini alması sebebi ile ortaya çıkan küçülme problemi nedeniyle nadiren de olsa bu uygulama yapılabilmektedir. Yapılan bu uygulama sırasında kişinin göğüs yani memelerine tekine ya da ikisine istenen büyüklüğe getirecek biçimde ameliyatsız çok kısa süreler içinde protez dolgu yapılmaktadır. Silikon böylesi uygulamalarda en sık kullanılan dolgu malzemeleri arasında gelmektedir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sonuç olarak meme büyütme operasyonu yaptırmak isteyenler bu işi yaptırmadan önce mutlaka çok iyi araştırma yapmalı ve ondan sonra kararını vermelidir. Böylesi bir uygulamanın herkese yaptırılmayacağı gerçeğinden yola çıkarak, dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmamak için çok sağlam bir araştırma yapılmalı ve ondan sonra karar verilmelidir. Bu uygulama yapılmadan önce bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli olan husus kişinin eğer alerjik bir bünyesi var ise mutlaka kendi bedenine enjekte edilecek madde hakkında bilgi alması ve alerji yapmayacağından emin olmasıdır. Ayrıca işlemden önce mutlaka bir ön çalışma ile operasyon sonrası ortaya çıkacak görüntü hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.