Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Doç. Dr. Murat Sarıcı
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. No:417 D:3 Kadıköy/İstanbul

Meme Dikleştirme

Vücudumuz bize ait olan en temel olan olgudur. Kişinin ruhu görünür olmadığı için bedeni görünür bir durumdadır ve günümüzde her şey şov ve görsellik iken kişinin kendi bedeninin en güzel biçimde görünmesi için kendince bir takım çabalar vermesi de son derece doğal olan bir olgudur. Örneğin kişinin güzel görünmesinin en temel faktörleri arasında göğüsler gelir. Diri, olması gereken büyüklükte bir göğüs kadının güzelliğine güzellik katar ama kimi zaman da insanların karşısına meme dikleştirme gibi bir durum çıkabilir.

Ne Amaçla Yapılır?

Meme dikleştirme uygulamasının yapılmasının temel nedenleri şu şekilde sıralanabilir: Yer çekimine bağlı olarak ortaya çıkan doğal zamana bağlı olan faktörler, yaş alma ya da diğer bir ifade ediş biçimi ile yaşlılık, kişinin kontrolsüz bir biçimde sık sık kilo alıp vermesi, doğum yapma, yeni doğan bebeği annesinin emzirmesi, tüm bunlara ilaveten kişinin kendi göğsüne uygun olmayan daha büyük ya da daha küçük sütyen kullanması sonucu göğüslerde dikleşme ortadan kaybolarak sarkmalar, bollaşmalar görülebilir ki bu da böylesi bir operasyonu kaçınılmaz hale getirmektedir. Nadiren de olsa hastalıklar nedeniyle de böylesi bir sorun ortaya çıkabilmektedir.

Nasıl Bir Uygulamadır?

Meme dikleştirme operasyonunda farklı farklı teknikler uygulansa bile tüm uygulamalar lokal değil  genel anestezi ile yapılmaktadır. Deride yer alan bolluğun alındığı işlem uygulamanın esasını oluşturmaktadır. Burada uygulanan yöntemin türüne yani tekniğine bağlı olarak ve de göğsün durumuna bağlı olarak işlemin süresi 2 ile 4 saat arasında değişiklik gösterir. Uygulama sonrasında kişi kendi gündelik yaşamına rahatlıkla, günlük yaşamını aksatmadan devam edebilmektedir. Dönem dönem ilk günlerde ağrı sızı hissedilmesi son derece normaldir ve böylesi bir durum için de doktorlar ağrı kesici ilaçlar vermektedir. Kişi eğer böyle bir uygulama yaptıracak ise mutlaka konu hakkında detaylı bilgi almalı ve işinin ehli olan bir uzmana gitmelidir. Aksi halde verilen para ne olursa olsun istenen etki ortaya çıkmaz ve eskisinden çok daha kötü bir görüntü ortaya çıkabilir. Bu uygulamada kimi zaman dikleştirmek için kimi farklı uygulamalar da yapılmaktadır.