Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Doç. Dr. Murat Sarıcı
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. No:417 D:3 Kadıköy/İstanbul

Meme Küçültme

Kişi kendisini seçemiyor şarkıda dediği gibi. O yüzden de kimi zaman aynada gördüğü görüntüden hoşnut olamıyor. Ya da tam tersi çok güzel bir insan olarak, her şeyi sahip olarak dünyaya gelse bile bir anda her şey tepe takla olabiliyor ve bu da insanları değişik arayışlara itiyor. Zira çağımızda güzellik geçer akçe ve insanların ne yazık ki iç güzelliğinden çok dış güzelliğine önem veriliyor o yüzden de vücudun her bir organının her yaşta kusursuz görünmesi gerekiyor. Örneğin memeler de çok önem taşıyor kadınlar için. İdeal ölçülerde bir meme kadının güzelliğinin kaç yaşında olursa olsun en temel bölümlerinden bir tanesi. Ama kimi zaman memeler istenenden büyük olabiliyor ve bu durumda da meme küçültme operasyonu yaptırılması kaçınılmaz hale gelebiliyor. Üstelik sadece görüntüsel anlamda istenen güzellik anlayışında olan büyüklüğe ulaşmak için değil, kişinin büyük göğüslerin kendi sağlığına da zarar vermesinden, kişinin bedenine yük bindirmesinden dolayı, bedeninde tahriş yapmasından dolayı da böylesi bir operasyona gidilebiliyor.

İşlem Hakkında Temel Bilgiler

Meme küçültme işlemi adından da anlaşılacağı üzere göğüslerin küçültmesi için yapılan işleme verilen isim. Tamamen ameliyatsız olarak teknolojinin de ilerlemesinin getirdiği kolaylıklar sayesinde çok kısa bir süre içinde böyle bir uygulama yapılıyor ve sonrasında kişi gündelik yaşamına rahatlıkla devam edebiliyor. Uygulama sırasında kişinin göğüslerinden ideal ölçüye ulaşmak için belli oranlarda göğüs kısmından doku ve yağ alımları oluyor ve sonrasında işlem bitiyor. Bu uygulamanın kimi zaman tek bir göğüs için de yapılabildiğini söylemek gerekiyor. Zira kimi zaman göğüsler arasında simetri problemi olduğunda yani biri diğerinden büyük olduğundan diğeri ile aynı hale getirmek için de böylesi bir uygulama yapılabiliyor.

Olası Ortaya Çıkabilecek Sorunlar  

Meme küçültme işlemi yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en temel husus bu alanda uzman kişilere böylesi bir işlemin yaptırılması gerektiğidir. Ayrıca işlem öncesinde ve sonrasında uygulamaya bağlı olarak ortaya çıkabilecek sorunların öğrenilmesidir. On derece dikkatli yaptırılması gereken bir operasyondur. İşin para kısmına asla takılmamalıdır.